Продавець Интернет-магазин "Три карася" розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2018 відгуків

На чому зупинити вибір при покупці надувного човна?

На чому зупинити вибір при покупці надувного човна?

Як вибрати надувний човен

Світ надувних човнів широкий і різноманітний. Як вибрати підходящу човен для рибалки і полювання, катання по водоймі або відпочинку на воді?

 

При виборі човни, зверніть особливу увагу на наступні критерії.

Місткість човни. Човни відрізняються по довжині і по кількості пасажирських місць.

  • Одномісні човни – 2,2 метра;

  • Двомісні – до 2,9 метра;

  • Тримісні – до 3,3 метра;

  • Чотиримісні човни і більше – від 4,3 метра.

Визначтеся з кількістю пасажирських місць в човні і об'ємом багажу. Виробник вказують розмір допустимого навантаження для човна, це загальна вага людей та вантажу. Чим більше в човні місць, тим більшою кількістю додаткових балонів вона оснащена. Наявність незалежних балонів, позитивно впливає на безпеку її пасажирів.

Велика човен поводиться стійко на воді і менше схильна до перекидання.

 

Човен повинна бути зручною. В човні повинне бути стійке дно, що б була можливість рибалити стоячи і класти на дно човна важкі вантажі. Тверда підлога човни додає судну маневреності а кіль значно підвищує ходові якості.

Плоскодонна човен Наприклад (Двомісна моторний надувний човен Bark (Барк) BT 290) буде менш стійкою при поривчастому вітрі та використанні на великих водоймах, де часто змінюється напрям вітру, і можуть з'явитися великі хвилі. Зате, для того, що б спустити на воду плоскодонну човен не знадобиться багато зусиль і часу. Одна людина може зібрати човна за кілька хвилин. Приїхавши на місце риболовлі або полювання, ви вже через 15 – 20 хвилин, будете на воді. Плоскодонне судно підійде для тихих озер і закритих водойм. Така човен не займає багато місця в багажнику автомобіля і має невелику вагу.

Кільової моторний човен Наприклад (Тримісна моторний надувний човен Bark (Барк) BT 310S (з жорстким дном і надувним кильсоном)) – хороший вибір для великих річок та акваторій. Кільові човни зручні для морських і річкових прогулянок, катання на водних лижах та атракціонах. На поздовжній осі дна човна розміщується надувний балон, при надуванні, дно човна набуває V – подібний вигляд. На хвилях і при великому вітрі, така човен показує себе краще, ніж плоскодонна. Керувати килевым судном під час шторму і негоди нескладно.

 

Моторний човен або човен на веслах

Моторний човен обладнана знімним мотором. Використовують моторні човни для господарських потреб, для туризму і розваг на воді. Моторні човни в пошані у мисливців і рибалок, їх часто використовують для патрулювання водного простору.

Виходячи на воду під човновим мотором, обов'язково беріть з собою і весла, вони можуть знадобитися, для причалювання до берега і в разі відмови двигуна.

Човни на веслах гарні для романтичних прогулянок і катання по невеликих водойм без сильного вітру і течії. Вибираючи човен на веслах, подивіться на форму кочети. Від форми кочети залежить зручність веслування. Уключина необхідна для фіксації весел.

Вирішивши відправитися в плавання на човні на веслах, розрахуйте свої фізичні можливості. Сил має вистачити на дорогу в обидві сторони. Враховуйте швидкість вітру і напрямок течії, при управлінні човном на веслах.

 

Матеріал для надувного човна

Сьогодні виробники пропонують надувні човни з полівінілхлориду і хайпалон. Матеріал ПВХ має невисоку вартість, тому човни з нього мають доступну ціну. Хайпалон стійко реагує на вплив хімічних речовин, ультрафіолетових променів і довго не стирається. Якщо не передбачається щоденне інтенсивне використання надувного човна, то матеріал ПВХ – відмінний вибір.

Вага надувного човна безпосередньо залежить від щільності матеріалу, з якого вона виготовлена. Чим щільніше матеріал, тим важче буде човен. Великі надувні човни з щільного матеріалу мають високу вантажопідйомність та хорошу мореходность.

 

Навісний або стаціонарний транец

Частину корми на човні, де кріпиться мотор, називають транцем. Твердий, надійний транец здатний витримати двигун великої потужності. Для надувних човнів існує два типи трансу – стаціонарний і навісний.

Навісний транець – деталь з дерева або металу, яка кріпиться в пази на кормі човна і там надійно фіксується. Навісні транцы встановлюють на гребні човни невеликого розміру, до трьох метрів. Якщо вам не потрібна велика швидкість, то такий вид транцем цілком підійде для невеликого електромотора.

Стаціонарний транец встановлюється на моторні човни. Транець закріплюється між балонами на кормі. Матеріал, з якого виготовляють стаціонарні транцы – дерево або пластик. Якщо строго слідувати інструкціям виробника і дотримуватися обмеження по вазі завантаження човна і потужності мотора, то стаціонарний транець не підведе вас, кріплення транцем буде надійно утримувати двигун.

 

Режими переміщення моторних човнів

Будь-які плавальні засоби можуть переміщатися двома способами – водотоннажність і глиссирующий режим. Прикладом водоизмещающего способу пересування може служити будь човен під веслами. Парусні судна, круїзні лайнери, танкери і крейсери у яких корми занурена у воду настільки, наскільки судно витісняє обсяг води, що переміщуються в режимі водотоннажності. Розмір витісняється води дорівнює масі водного судна. Швидкість такого водяного корабля залежить від його довжини та потужності двигуна. Розігнатися до швидкості в такому режимі неможливо, навіть якщо додати обертів, їх потужність піде на утворення хвиль за кормою судна.

Плавальні засоби, розраховані на передбачення в режимі водотоннажності, надійні і безпечні, мають високу вантажопідйомність.

Режим гліссірованія передбачає певний швидкісний режим. Корпус човна піднімається під натиском води і завдяки напору, утримується на плаву. При зменшенні опору води, швидкість плавзасобу збільшується. Для виходу на режим гліссірованія, необхідний великий напір води, який буде утримувати судно. Потрібний напір забезпечується потужним двигуном. Для маленького човна потрібно невеликий двигун, але така човен має меншу вантажопідйомність, ніж велике судно з потужним мотором. Перевагою режиму глісування, є низький витрата палива, що важливо при сьогоднішніх цінах на ПММ.

 

Види дна на човні

Для власника і пасажирів човна, важливу роль відіграє висота і розмір палуби. Палуби бувають сланевые, жорсткі надувні та суцільні жорсткі. Сланевая палуба стелиться поверх м'якого дна човна, на неї зручніше спиратися, ніж на частину палуби з гуми. Великою перевагою сланевых палуб є їх невисока вартість і маленька вага.

Суцільний настил для надувних човнів роблять з фанери і алюмінію. На такому настилі можна спокійно стояти. Алюміній настил легше по вазі, а фанера дешевше.

Для надувних човнів з верхнього цінового ряду, роблять палубу airdeck, такий тип палуби максимально жорсткий і легкий. Така тверда палуба значно збільшує загальну вагу судна. Надувна палуба має єдиний мінус – це висока вартість.

 

Визначившись з параметрами човни, уточніть у продавця її комплектацію і ознайомтеся з інструкцією по використанню. Для деяких типів човнів можна докупити необхідні комплектуючі, це лавки, накладки для сидіння, сумки. Перевірте, чи передбачено у човні зливний отвір, слив потрібен, що б спустити воду, яка потрапляє в човен під час руху.

Кожна модель човна призначена для певних умов використання, універсальної моделі, просто не існує. Вибирайте човен, спираючись на умови її постійного користування. Уважно прочитавши наші рекомендації, ви зможете зробити правильний вибір і купити човен, яка буде радувати своєю функціональністю і привабливим зовнішнім виглядом.

Думаю ця стаття допомогла Вам з Вашим вибором з Ув. Інтернет магазин "Три карася"

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner